EASY CAMP

( ilość produktów: 2 )

Kiedyś dzieci niechętnie wracały z podwórka do domu; dzisiaj często dzieje się zupełnie odwrotnie – młodzi ludzie chcą wychodzić na zewnątrz i niespecjalnie kwapią się do uprawiania dowolnej aktywności fizycznej. A przecież wachlarz możliwości i w sporcie, i w turystyce jest tak szeroki, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Moda na odpoczynek w modelu all inclusive powoli odchodzi do lamusa – coraz częstszym i zarazem słusznym trendem jest organizowanie wypoczynku na własną rękę i na własnych zasadach (oczywiście z poszanowaniem innych turystów i odmiennych kultur). Wszystko ma swoje wady i zalety. Podróżowanie też. Należy stosownie się do niego przygotować – kondycyjnie, logistycznie i – nie ma się co oszukiwać – także finansowo. Racjonalne gospodarowanie pozwala redukować koszty wobec wyjazdów z noclegami w hotelach, a tym samym wydłużać wojaże. Zamiast na hotele dużo lepiej jest postawić na namioty turystyczne. Odznaczają się trwałością i wygodą ich użytkowania. Razem z doborowym towarzystwem przybliżają klimat zacisza domowego. Dobry namiot posłuży przynajmniej przez kilka sezonów.

Odporny na deszcz i wiatr namiot Easy Camp jest zawsze bardzo dobrym wyborem. Nie zawsze istnieje możliwość skorzystania z kempingów, dlatego rozstawienie namiotu w przestrzeni totalnie otwartej, niczym nie osłoniętej, jest dla niego największą i najpoważniejszą próbą. Namiot tunel sprawdzi się przy stałym wietrze, przy zmiennym będzie to kopułka. Powoli rezygnuje się z wytwarzania stelażów z włókna szklanego na rzecz lżejszego i trwalszego aluminium. Z wagą namiotu jest dokładnie tak samo, jak z wagą jego posiadacza – im mniejsza i optymalna, tym lepsza. Każdy kolejny przebyty kilometr daje większą satysfakcję z jego pokonania i z odkrycia nowego miejsca, ale i przyczynia się do silniejszego zmęczenia, po którym należy się skutecznie zregenerować i które dobrze jest minimalizować, a ma na niego wpływ także ciężar bagażu, a w jego skład wchodzi przecież również namiot. Poniżej pewnej masy zejść się nie da, ale do momentu, w którym można ją zredukować, marka Easy Camp skutecznie to robi.

Sama waga to jednak nie wszystko, wcale nie mniej istotna jest konstrukcja namiotu. Zdecydowanie powinna być wytrzymała, odporna na zniszczenia i łatwa w rozłożeniu oraz w składaniu. Zwłaszcza ta pierwsza czynność winna odbywać się szybko i sprawnie, by nie wzmocnić odczucia zmęczenia, a także, by możliwie bez straty czasu zacząć odpoczynek. Powierzchnia współczesnych namiotów jest projektowana tak, by każdy jego mieszkaniec czuł się swobodnie, nie przeszkadzał innym osobom i wreszcie – bez upychania – można schować cały ekwipunek, bez konieczności wchodzenia sobie na głowę. Choć może to zabrzmieć nieco zaskakująco, przestrzeni użytkowej każdego namiotu lepiej nie mierzyć zbyt dokładnie, potraktować ją orientacyjnie i zachować pewien margines zapasu, więc – dla przykładu, namiot 3-osobowy będzie świetny nie tylko dla 3., ale i dla 2. osób, szczególnie jeśli mają ze sobą nieco większy bagaż. Ponadto spadziste ściany namioty zajmują miejsce przy krawędziach.

Idąc za klasykiem, oczywistą oczywistością jest fakt, że jedną z podstawowych funkcji, jaką spełnia każdy namiot, jest ochrona podczas snu. A skoro sen to od razu pojawia się – bezpośrednio z nim związany śpiwór pod namiot. To znamienity odpowiednik wygodnego łóżka. Jeśli ktoś ma się skutecznie zregenerować i prawdziwie odpocząć to tylko wtedy, gdy odczuwa komfort termiczny – ani przegrzanie, ani niedogrzanie organizmu nie jest dobre do optymalnego działania. Dobry śpiwór z jednej strony nie zajmie zbyt dużo miejsca w plecaku lub w torbie, a później w namiocie; z drugiej zaś pozwoli przyjąć w pełni dogodną pozycję. Warto wyposażyć się w kilka śpiworów i nie chodzi tutaj o żadną zachłanność a o zakresy temperatur, w jakich najlepiej sprawdzają się poszczególne modele. Im dany egzemplarz lepiej dopasowuje się do sylwetki, tym szybciej nagrzewa się, a to pozwala szybciej zasnąć. Rzecz jasna nie tylko sam turysta potrzebuje otulenia, ale i jego śpiwór również, zatem warto zwracać uwagę na to, czy został do niego dołączony pokrowiec stanowiący skuteczną ochronę przed zbyt szybkim zniszczeniem.

Nazwa firmy Easy Camp, założonej w 1984 roku, absolutnie nie jest przypadkowa – dzięki tej marce podróżowanie, obozowanie rzeczywiście staje się dużo prostsze i jeszcze przyjemniejsze. Marka należy do duńskiego Outdoors Oase. Jej asortyment jest bardzo szeroki i składają się na niego również akcesoria turystyczne, a wśród nich znajdują się m.in. latarki. To zdecydowanie jeszcze nie wszystko – oferta zawiera w sobie także przenośne meble turystyczne, które na pewno ułatwią i uprzyjemnią biwakowanie. Prawdziwe piękno turystki polega na odkrywaniu unikatowych miejsc i – jeśli na to zasługują – ponownym ich odwiedzaniu. Nawet najdłuższe podróże i wyprawy kiedyś się kończą, ale szczęśliwie wspomnienia nie przemijają nigdy. By je pozytywnie utrwalać, warto decydować się na funkcjonalny sprzęt.

pixel