Skakanki

( ilość produktów: 2 )

Skakanka do domu to bardzo niepozorny i cieszący się stałą popularnością przedmiot, który zawsze warto mieć na swoim wyposażeniu. Wygląda bardzo niepozornie i ma prostą konstrukcję, ale jej możliwości ćwiczebne i treningowe są naprawdę spore. To rozwiązanie wręcz idealne dla osób, które niekoniecznie chcą trenować na zewnątrz, a przy tym nie chcą być narażeni na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, a przy tym także niekoniecznie wybierają się do klubu fitness, gdzie pewne środki trzeba zainwestować w karnet. Dynamiczny trening, podczas którego jest wykorzystywana skakanka HMS, może efektami nie tylko zastąpić tradycyjne bieganie czy klasyczny jogging, ale być po prostu ciekawą alternatywą dla dotychczasowych treningów. Modelowanie sylwetki oraz walka z nadwagą lub otyłością to nie jedyne powody, dla których warto ćwiczyć ze skakanką, jest ich znacznie więcej. Będą z niej zadowoleni również tancerze, kulturyści czy zawodnicy sztuk walki. W końcu niezależnie od wykonywanej dyscypliny, każdemu zależy na odpowiedniej kondycji i wysmuklonej sylwetce.

Skakanka z licznikiem to bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które chcą na bieżąco śledzić przebieg treningu lub analizować go już po jego zakończeniu. Licznik daje informację także o tym czy nowy rekord właśnie został pobity, czy jeszcze trochę pozostało do jego osiągnięcia. Każdy prawidłowo przeprowadzony trening powinien składać się z trzech następujących po sobie części – z: rozgrzewki, zasadniczego treningu i stretchingu, czyli rozciągania. Pierwszy z elementów jest często niesłusznie i niepotrzebnie pomijany, a to spory błąd, ponieważ to właśnie ona przygotowuje organizm do wytężonego wysiłku, a także znacząco zmniejsza ryzyko przeciążeń, zwichnięć i kontuzji. Środkową część trudno pominąć, ale rozciąganie bywa pomijane – niekiedy albo ze zmęczenia, albo przez błędne założenie, że nie jest do końca potrzebne. HMS skakanka z licznikiem pomaga skutecznie przeprowadzić przez rozgrzewkę, by późniejsze trenowanie odbywało się zgodnie z planem. Korzystanie ze skakanki jest również ciekawym sposobem na odmianę standardowych treningów cardio, a ponadto może to być jeden z etapów interwału. Sprzęt ten, po złożeniu, zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Z łatwością można znaleźć dogodne miejsce, by go używać. Jest bardzo wygodny do transportowania, zatem zawsze można go mieć przy sobie i korzystać z niego w każdym dogodnym momencie, praktycznie niezależnie o miejsca, w którym przebywa się lub dopiero będzie się przebywać.

Nie zawsze wszyscy to sobie uświadamiają, skakanie ze skakanką przynosi naprawdę sporo niekwestionowanych korzyści. Aktywowanych jest bardzo wiele mięśni – mowa tutaj głównie o mięśniach pleców, nóg i rąk. Bardzo wyraźnie wzmocnione zostają mięśnie: dwugłowy uda, pośladkowy wielki, trójgłowy łydki, a ponadto – w nieco mniejszym zakresie: bicepsy i przedramiona. Linki w skakankach powstają z różnych materiałów: począwszy od sznurka, przez metal, po tworzywo PCV. Drewniane rączki to świetne rozwiązanie, ponieważ to lekki materiał, który wygodnie układa się w dłoniach, a to przekłada się na pewny chwyt, co przy dynamicznych konkurencjach jest jeszcze ważniejsze. Nikt przecież nie chce niepotrzebnie wybijać się z rytmu treningowego. Skakanka szybkościowa, najczęściej, ma linkę metalową i nie jest to przypadek. Podczas jednego podskoku można wykonać dwa obroty. Taka sytuacja dobrze obrazuje możliwą dynamikę. Trening relatywnie krótki, ale wyraźne intensywny również potrafi przynieść dobre efekty. Szybka skakanka crossfit jest najbardziej odpowiednia dla osób, które mają pewne doświadczenie w skakaniu. Na samym początku warto postawić na utrzymywaną później systematyczność połączoną z prawidłową techniką wykonywania skoków. Wraz z doświadczeniem można zwiększać szybkość wykonywania poszczególnych serii. Wszystko powinno odbywać się we właściwej kolejności. W codziennym, powszechnym użytku często wykorzystywane jest tworzywo PCV – jest wytrzymałe, a poza tym nie niszczy się zbyt szybko, nawet przy regularnej i intensywnej eksploatacji.

SportVida skakanka zdecydowanie powinna być dopasowana do wzrostu poszczególnych użytkowników. Aby pomiar przebiegł prawidłowo należy obiema stopami stanąć pośrodku skakanki, następnie złapać rączki, które przy prawidłowym ułożeniu powinny znaleźć się w dolnej partii klatki piersiowej. Osoby będące na początku swojej przygody powinny wybierać modele z nieco dłuższymi linkami. Natomiast dla osób zaprawionych w bojach dobra będzie skakanka z obciążeniem, które sprawia, że trzeba włożyć większy wysiłek w działanie. Warto zachować pewien zapas, jeśli chodzi o długość linki – tak, by z jednego egzemplarza mogło naprzemiennie skorzystać kilka osób. Wraz z upływem czasu i wraz z poprawą formy warto przejść na wyższy poziom trudności, by kondycja rzeczywiście stale poprawiała się. Już od dawna skakanka przestała kojarzyć się tylko z okresem dzieciństwa. Jeśli tylko kolana nie płatają figli, wówczas warto skakać niezależnie od wieku.

pixel