Morsowanie - zdrowie i zabawa

2022-03-04
Morsowanie - zdrowie i zabawa

Po co morsować?

Morsowanie to nie tylko czynność, która pozwala wzmocnić charakter i zbudować lepsze zasięgi na social mediach. Od pewnego czasu jest coraz popularniejsze, co znacznie ułatwiaj start tym, którzy dotychczas nie mieli okazji go spróbować. Chociaż sporo osób traktuje “morsy” z lekkim przymrużeniem oka to prześmiewcze obrazki i felietony pomagają dotrzeć do tych, których temat interesuje na poważnie.

Każdy, kto chociaż raz się przełamał będzie podchodził raczej skrajnie do morsowania. Pierwsza opcja jest taka, że zniechęci się, może przez złe towarzystwo lub nieodpowiednie podejście do pierwszego wejścia do wody. Drugi rodzaj przypadków jest znacznie częstszy - gdy ktoś raz spróbuje morsować, najprawdopodobniej pokocha to i uzależni się od tej tego skoku endorfin.

Morsowanie - za co je kochamy?

Gdy przeglądasz zdjęcia „morsów” łatwo zauważyć, że na twarzach ludzi widnieją szerokie, szczere uśmiechu. Zejście do zimnej wody to nie tylko ogromna dawka endorfin. Organizm zostaje błyskawicznie pobudzony. Najbardziej satysfakcjonuje jednak sam fakt pokonania psychicznych barier. Kąpanie się w lodowatej wodzie wydaje się tak niewyobrażalne, że po zejściu czujesz, jakbyś przezwyciężył coś naprawdę wyjątkowego.

Bardzo istotny jest wpływ morsowania na organizm. Wiele osób stosuje lodowate kąpiele dla zdrowia, ponieważ świetnie poprawiają działanie układu krwionośnego. Z czasem zauważysz również, że poprawia się Twoja odporność. Bardzo istotny jest również wpływ morsowania na sylwetkę. Zimno jest naturalnym czynnikiem stosowanym podczas walki z cellulitem. Często wspomina się o prysznicu z na przemian gorącą i lodowatą wodą. Wejście do lodowatej wody idealny sprzyja tym, którzy walczą ze zbędnymi kilogramami.

Jak zacząć morsować?

Najlepiej na początku znaleźć grupę osób, która zajmuje się morsowaniem od dłuższego czasu. To nie tylko idealna okazja do nawiązania znajomości, ale i możliwość usłyszenia wielu istotnych rad od doświadczonych osób. Z pewnością będzie Ci również raźniej wśród innych, którzy zarażą Cię odwagą i pozytywnym nastawieniem.

Bardzo ważne jest, by znać swoje możliwości. Jeżeli masz problemy z ciśnieniem, sercem lub cierpisz na choroby przewlekłe, skontaktuj się z lekarzem. Warto zrobić sobie podstawowe badania krwi przed pierwszym morsowaniem, a następnie skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeżeli badania będą w porządku dostaniesz zielone światło, a przy okazji upewnisz się, że Twoje zdrowie jest w jak najlepszym stanie.

Pamiętaj, żeby odpowiednio się przygotować. Ubierz strój kąpielowy pod ubranie i nie zapominaj o czapce i rękawiczkach. Przygotuj spory ręcznik do okrycia się po wyjściu z wody, a do tego luźne, ciepłe ubranie. Nie próbuj zostawać w wodzie zbyt długo. Nawet kilkanaście sekund będzie odpowiednie podczas pierwszego morsowania. Z czasem, będziesz mógł coraz dłużej zostawać w wodzie.

Baw się!

Jeżeli za pierwszym razem nie zostaniesz w wodzie zbyt długo lub wcale nie odważysz się do niej zejść, nie przejmuj się. Morsowanie to przede wszystkim sporo zabawy i radości. Weź ze sobą kogoś znajomego, zróbcie lekką rozgrzewkę i przede wszystkim - bawcie się, bo to najważniejsze dla tych, którzy morsują.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel