Kurtki softshell damskie

( ilość produktów: 3 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący

Niby kurtka jaka jest, każdy widzi, ale już nie wszyscy potrafią ją dobrze dobrać do swojej sylwetki i do swoich potrzeb. Zastanawiając się nad wyborem kurtki idealnej właśnie dla siebie, warto tej czynności poświęcić odpowiednią ilość czasu. Za przykład w pełni trafnego wyboru niech posłuży softshell damski. To bardzo wygodna i skutecznie chroniąca, przed silnym wiatrem, kurtka. Dzięki niej ryzyko przewiania i przemarznięcia, w zasadzie, odchodzi w zupełną niepamięć. Funkcjonalna kurtka wymaga czasu i staranności, by mogła powstać. Jej główne zadania to zapewnienie komfortu termicznego oraz pomoc w przetrwaniu, w skrajnych warunkach pogodowych.

Zmienność i intensywność tych zjawisk, najlepiej, widać w górskich rejonach – słońce może szybko zajść za chmury i błyskawicznie zamienić się w burzę, po której znów mogą pojawić się promienie słoneczne. Zasadniczo trzeba być przygotowanym na wszystko, na każde warunki – także te najgorsze. Im mniejsze ma ktoś doświadczenie, tym większa powinna być jego pokora wobec natury, ze szczególnym uwzględnieniem gór. Deszcz to jedno, a pot to drugie, który zawsze pomogą odprowadzić otwory wentylacyjne, czyli specjalne wstawki prowadzące dodatkową cyrkulację powietrza.

Kurtka damska softshell zapewni ochronę przed przenikliwym wiatrem i pomoże zapobiec wychłodzeniu organizmu. Mżawka i umiarkowany deszcz nie są jej straszne; trochę słabiej radzi sobie z ulewą, ale za to doskonale doskonale „oddycha”, a to cecha tak przydatna podczas intensywnego wysiłku fizycznego, którego naczelnym i najlepszym przykładem jest bieganie. Damska kurtka softshell ma dwie najważniejsze warstwy – ta wewnętrzna jest pokryta polarowym flisem i to ona skutecznie przyczynia się do tego, że właścicielka kurtki odczuwa komfort termiczny. Ponadto, jak wiadomo, polar jest przyjemny w dotyku i budzi pozytywne skojarzenia. Do tego wszystkiego chroni przed powstawaniem przykrych, a czasem nawet bolesnych, otarć. Warstwa zewnętrzna jest gładsza i gęściej utkana, co stanowi ochronę przed wiatrem. Nieco lepsze (i tylko nieco droższe) softshelle są wzbogacone o membrany wiatroszczelne. Najtańsze modele nie będą trafionym rozwiązaniem, bo nie posłużą zbyt długo. Lepiej zapłacić odrobinę więcej i w zamian cieszyć się solidną kurtką przez kilka lat, nawet przy dość intensywnej eksploatacji.

Szybciej można natrafić na wiatr niż na deszcz, dlatego tak często przyda się kurtka softshell. Co prawda prognozom pogody zawsze warto przyglądać się lub w nie wsłuchiwać, ale nawet najdogłębniejsze przewidywania nigdy nie pokryją się z rzeczywistością w całości, dlatego należy być przygotowanym na dużą częstotliwość zmieniających się warunków. Kurtka jest stosunkowo lekka i w pełni potwierdza zasadę, że lepiej nosić, niż się prosić – jeśli chwilowo nie będzie potrzebna, zawsze można ją łatwo zdjąć i przypiąć do boku plecaka.

Dowolną aktywność fizyczną warto mieć w planach każdego dnia. Zadzieje się idealnie, jeśli możliwie najczęściej będzie to mieć miejsce na dworze. Regularny ruch wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia. Warto, w ten prosty sposób, poprawić sobie humor. Wybierając się w góry (ściślej chodzi o górską turystykę, a nie o wspinaczkę wysokogórską) warto wzmocnić skuteczność kurtki solidną peleryną przeciwdeszczową. Zestawione z sobą razem, będą bardzo skutecznie chronić przed opadami deszczu. Drugi wariant takiego zgranego duetu to kurtka, a pod nią koszulka termoaktywna, która niejako sfinalizuje odprowadzanie potu. Część z kurtek softshellowych ma dodaną wewnętrzną warstwę polaru, z czego będą zadowolone wszystkie zmarzluchy. Należy pamiętać o tym, że nie ma czegoś takiego, jak kurtka uniwersalna. Jeśli to oddychalność jest kluczem doboru kurtki, wówczas wybór powinien paść na softshell.

Każdy ma inne oczekiwania i potrzeby, dotyczy to również kompletowania osobistej garderoby. Asortyment kurtek jest imponujący i każdy, kto tylko chce, znajdzie model, który będzie najlepiej odpowiadał właśnie jemu. Te indywidualne preferencje mogą odnosić się nawet do stopnia przylegania kurtki do pozostałych ubrań – czy będzie przyległa mocno, czy jednak będzie układać się dość swobodnie. Z pewnością wszyscy będą usatysfakcjonowani, kiedy wybiorą softshell 4F. Na dodatek to polska marka działająca od 2007 roku. Od początku sprofilowała się na sport i tak współpracuje z wieloma związkami i komitetami sportowymi, jak choćby z Polskimi Komitetami – Olimpijskim i Paraolimpijskim. 4F softshell damski ucieszy każdą kobietę. Produkty tej rodzimej marki są dostępne w wielu krajach, m.in. w Czechach i na Słowacji. A swoich zawsze warto wspierać i to od samego początku. Klientki mają do wyboru także Hi-Tec softshell, który odznacza się bardzo wysoką jakością i imponującą oddychalnością. Hi-Tec powstała w 1974 roku. Jej początki sięgają Wielkiej Brytanii, a siedziba zlokalizowana jest w Amsterdamie. Kurtkę softshellową powinna mieć absolutnie każda pani, która chce się czuć wygodnie niezależnie od pogody.

pixel