Kaski i ochraniacze

( ilość produktów: 3 )
Rozmiary

Kask rowerowy jest rzeczywiście bardzo istotnym, przydatnym akcesorium, na które zdecydowanie warto zwrócić swoją uwagę, by rzeczywiście czuć się bezpiecznie zarówno podczas rekreacyjnej przejażdżki, jak i w czasie jazdy wyczynowej. Zarówno kask rowerowy damski, jak też te przewidziane dla panów i dla dzieci powinny być mocno dostosowane do warunków, w jakich będzie się z nich najczęściej korzystać. W dużej mierze chodzi tutaj o nawierzchnię, po której będzie się jeździć. Teren ma ogromne znaczenie. Kluczowy jest dobór odpowiedniego rozmiaru, dlatego przynajmniej z dwóch powodów zakupy warto zrobić jeszcze przed zasadniczym sezonem – warto przymierzyć przynajmniej kilka modeli i do tego jeszcze skonsultować się z pracownikiem sklepu, który na pewno posłuży przydatnymi radami oraz pomocą. Poza samym rozmiarem istotny jest także kształt skorupy – powinien możliwie najlepiej dopasowywać się do kształtu głowy, by dobrze do niej przylegać, bez jednoczesnego uciskania. Jazda ma być jednocześnie bezpieczna i przyjemna, bo jeśli odczuwalny będzie dyskomfort, cyklista może zrazić się do tej dyscypliny sportu i porzucić ją albo na pewien czas, albo co gorsza – bezpowrotnie.

Bardzo przydatny okazuje się pomiar obwodu głowy. Jeśli wartość znajdzie się pomiędzy dwoma rozmiarami kasku, wówczas warto wybrać ten większy i dopasować go precyzyjnie do danej głowy. Znalezienie kasku na naprawdę dużą głowę nie jest proste, ale też nie niemożliwe. Każdy kask powinien zarówno dobrze leżeć na samej głowie, jak i być zawsze właściwie zapięty pod brodą, by stale odgrywać swoją rolę. Rozpięty kask traci swoje cenne właściwości. Nie mniej ważna jest efektywna przewiewność głowy, stąd ważna jest odpowiednia ilość i wielkość otworów wentylacyjnych. Kolejna ich cecha, o której nie można zapominać, to wytrzymałość. Kask przeznaczony do jazdy rekreacyjnej może mieć relatywnie mało otworów, a nadal będzie skuteczny w działaniu. Do kasków przewidzianych na szosę lub MTB można dokupić nakładkę lub pokrowiec, które przykryją otwory, a to ochroni głowę przed opadami deszczu lub pozwoli zwiększyć aerodynamikę jazdy. Im cięższy kask, tym większe obciążenie dla samej głowy i dla karku, dlatego im dłuższy dystans do przejechania, tym kask powinien być lżejszy, bo wraz z każdym przebytym kilometrem zmęczenie i tak nasila się, nie ma więc co niepotrzebnie go sobie potęgować zbyt ciężkim sprzętem.

Bezpieczeństwo jest ważne i u małych i u dużych obywateli. Ci pierwsi często działają poprzez naśladownictwo, dlatego zdecydowanie przykład powinien iść dla nich z góry – najczęściej i najlepiej od odpowiedzialnych rodziców, którzy na każdą – nawet najkrótszą – przejażdżkę powinny przywdziewać dziecku kask Uvex dziecięcy. Jest bardzo lekki i jednocześnie wygodny, reguluje się go z prawdziwą łatwością. Oczywiście na samym początku jazda dziecka powinna odbywać się pod bezpośrednim nadzorem rodziców/opiekunów. Dopiero wraz z nabywaniem doświadczenia można sobie pozwolić na wspólne, rodzinne przejażdżki, gdzie dziecko staje się samodzielnym rowerzystą. Za każdym razem młody obywatel zasiada na rowerze powinien mieć założony kask rowerowy dla dzieci. Wiele osób, w tym dzieciaki, to wzrokowcy. Producenci dobrze o tym wiedzą, dlatego ich oferta jest na tyle szeroka, że z całą pewnością każdy znajdzie model nie tylko najbardziej spełniający jego potrzeby, ale też skutecznie przykuwający uwagę od strony wizualnej. Im bardziej będzie podobał się właścicielowi, tym większa szansa, że będzie pamiętał o nim przed każdym wyruszeniem na rower.

Kask rowerowy Uvex Air Wing pozwala na to, by dynamiczna jazda była całkowicie bezpieczna. Warstwa zewnętrzna jest trwale złączona z warstwą styropianu. Przednie otwory wentylacyjne zostały wzbogacone o siateczkę. Wyściółkę można łatwo wyjąć i wyprać. Daszek jest zdejmowany, a paski można w prosty sposób regulować. Do kasku można domontować lampkę LED, która na pewno podwyższy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w deszczu i po zmroku. Jeśli ktoś chce zamienić rower na rolki, bo np. woli jeszcze dynamiczniejszą formę aktywności, powinien wykorzystać Uvex kask na rolki. To ważna zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy decydują się na wykonywanie coraz bardziej widowiskowych i jednocześnie niebezpieczniejszych ewolucji. Nigdy do końca nie wiadomo, kiedy potrzebna będzie pomoc. Trzeba decydować się tylko na atestowane produkty. Kask po każdym – nawet najbardziej niepozornym – upadku należy bezsprzecznie wymienić na nowy, bo mogło dojść do niewidocznych mikrouszkodzeń.

Kask odpowiednio chroni głowę, ale pozostałe newralgiczne części ciała również wymagają ochrony. Mowa tutaj o nadgarstkach, łokciach i kolanach. Dla użytkowników rolek, hulajnóg i deskorolek przydatne będą ochraniacze Nils Extreme. Stanowią pełny komplet ochronny. Pomagają zapobiegać uporczywym otarciom i bolesnym kontuzjom. Mocne, ale lekkie tworzywo gwarantuje bezpieczną jazdę. Elastyczna guma z rzepem pozwala na bardzo dobre dopasowanie do ciała. Ochraniacze Nils to swoista inwestycja w bezpieczeństwo.

pixel