Pozostałe

( ilość produktów: 2 )

Trenowanie to z jednej strony konieczność, a zaraz z drugiej przyjemność: konieczność, by zadbać o formę, o kondycję swojego organizmu, który powinien być aktywowany do działania fizycznego, by prawidłowo funkcjonować; jeśli do tego dobrana zostanie taka forma aktywności, która będzie zbieżna z czyimiś zainteresowaniami i możliwościami, wówczas można być niemal pewnym tego, że finalna satysfakcja będzie jeszcze większa, a ostateczny poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia, jeszcze wyższy niż dotychczas. Systematyczność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa to absolutne podstawy właściwego działania. Korzystanie z siłowni to nie tylko zwiększanie siły i tkanki mięśniowej, ale także dbałość o odpowiednie modelowanie sylwetki. Te dwa elementy – siła i ogólna sprawność to nierozerwalny duet.

Siłownia jest dostępna w kilku wariantach: ta stacjonarna oferuje profesjonalny sprzęt i instruktaż od trenerów personalnych, ale bywa odległa od miejsca zamieszkania i dość kosztowna; z tej dostępnej na zewnątrz, dla wszystkich, nie zawsze da się skorzystać, gdyż nie pozwala na to pogoda; wreszcie najlepszym rozwiązaniem okazuje się siłownia stworzona w domowym zaciszu. Na samym starcie, osobom początkującym, wystarczy przede wszystkim wygodny, w żaden sposób nie krępujący ruchów strój i najfunkcjonalniejsze akcesoria do ćwiczeń. Ich asortyment jest niezwykle szeroki i zaczyna się od piłek, przez kettlebells, po klasyczne hantle. To tylko niektóre z dostępnych opcji. Część asortymentu można wykorzystać nie tylko do siłowego wzmocnienia się, ale także w celach rehabilitacyjnych, a nawet relaksacyjnych. Wspomniana już piłka może stać się nawet alternatywnym krzesłem, które niejako przy okazji zadba o prawidłową postawę ciała.

Przemieszczając się każdego dnia nie zawsze ma się tego świadomość, ale nasze ciało w aż 70% składa się z wody, która jest wydalana na różne sposoby i w różnych swoich formach: moczu, potu, dlatego tak ważne jest jej systematyczne uzupełnianie, by organizm mógł odpowiednio pracować i oczyszczać się z toksyn, które go zanieczyszczają i należy je z niego definitywnie usunąć. Należy pić często, ale za to małymi łykami, a wszystko po to, by stale nawadniać swoje komórki. Zdecydowanie pomoże w tym Camelbak bidon. Jest bezpieczny w użytkowaniu, gdyż jest szczelny. Nie ma zatem ryzyka powodzi we wnętrzu plecaka i torby, która mogłaby zamoczyć strój, ewentualne dokumenty i inne drobiazgi. Jego ergonomiczny kształt zapewnia pewny chwyt w każdej dłoni – niezależnie od jej kształtu i wielkości, a także od tego czy w danym momencie jest mniej lub bardziej spocona. Przyznać trzeba, że pot w niczym – od strony technicznej – niczego nie ułatwia, ale w aspekcie fizjologii odgrywa ważną rolę.

Do picia warto wybierać tylko te płyny, które – w najmniejszym nawet stopniu – nie mają dosypanego sztucznego cukru. Dwie najlepsze opcje to woda (mineralna, filtrowana lub przegotowana) lub izotonik domowej roboty, czyli wymieniona przed momentem ciecz z dodatkiem mięty i plastrów ulubionych owoców, np. pomarańczy. Dla najbardziej aktywnych osób, wśród których znajdują się choćby biegacze czy rowerzyści sprawdza się bidon sportowy Camelbak. Przedstawiciele pierwszej z grup mogą pewnie dzierżyć go w swoich dłoniach, a cykliści mogą mieć do niego stały dostęp, gdy tylko umieszczą go w przewidzianym do tego otworze. I biegi i jazda na rowerze to dynamiczne, wymagające konkurencje, podczas których nie ma czasu do stracenia, a robienie przerw tylko jeszcze bardziej odbiera energię. Skoro zwiększa się wysiłek, nasileniu ulega również ciśnienie krwi oraz wzrasta poziom potliwości, jednym słowem: wyda szybciej i intensywniej wyparowuje z ciała, stąd ważny jest stały dostęp do wody.

Najczęściej shaker kojarzy się z barem lub z szatnią na siłowni, w której pite są koktajle białkowe. Jeśli rzeczywiście potrzebna jest większa dawka białka, by wzmocnić i rozbudować mięśnie, wówczas dobrze jest zabierać ze sobą Alpha shaker bottle. Optymalna pojemność oraz solidne zamknięcie znacząco zwiększają komfort użytkowania i transportu, bez obaw o utratę substancji i zabrudzenie wnętrza torby treningowej. Shaker Alpha IQ można śmiało wykorzystywać także do przenoszenia i picia ulubionych koktajlów lub soków owocowo-warzywnych, co jest rozwiązaniem szczególnie wygodnym w porze letniej.

Przystępna pogoda przekłada się na różne wyjazdy – krótsze, dłuższe; zorganizowane lub bardziej spontaniczne. Nie zawsze możliwe jest nocowanie w budynkach albo ktoś zwyczajnie woli spać „pod chmurką” i wtedy przydaje się ręcznik szybkoschnący Frotte HMS. Niektórzy w danym miejscu przebywają krótko, by w danym czasie odwiedzić jak najwięcej miejsc. Takie osoby nie chcą tracić czasu na suszenie swojej garderoby, dlatego dla nich odpowiedni będzie Martes ręcznik. Błyskawicznie się go składa/rozkłada i w takim samym tempie na nowo staje się suchy.

Dla osób pozostających w domach i nadal dbających o swoją siłę, godna uwagi jest HMS sztanga. Skutecznie wzmacnia tężyznę fizyczną. Kto chce miećwszystko pod swoją kontrolą, nawet pompki, ten wybiera solidne uchwyty do pompek.

pixel