Kurtki softshell męskie

( ilość produktów: 2 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący

Były czasy, kiedy na ten rodzaj kurtki mało kto się decydował, bo uchodziła za mało ekstrawagancką. Na szczęście to błędne podejście jest już zwyczajną przeszłością i obecnie softshell męski jest nie tylko wygodnym rodzajem kurtki, ale także skutecznie zastępuje standardową wiatrówkę, a przecież nikt nie lubi zostać przewianym i przemarzniętym.

Tylko pozornie kurtka ma prostą konstrukcję, ale w praktyce stworzenie funkcjonalnej kurtki wcale nie jest łatwe i proste, gdyż chodzi o stałe zapewnienie komfortu termicznego oraz o przygotowanie się na zmienne warunki atmosferyczne, co jest najsilniej odczuwane w górach, gdzie pogoda zmienia się bardzo często i bardzo dynamicznie, doprowadzając nierzadko do skrajnych zjawisk, które – dla osób z małym doświadczeniem – mogą być szczególnie niebezpieczne. Walka z opadami to tylko jeden element do pokonania, bo zawsze pozostaje kłopot z gromadzącą się wilgocią w postaci potu, dlatego tak ważne i tak mocno przydatne są wydajne otwory wentylacyjne, które – dzięki cyrkulacji powietrza – wyprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Kurtka męska softshell zapewnia ciału optymalną dawkę ciepła, a przy tym chroni przed przeraźliwym wiatrem. Różnie bywa u niej z przyjmowaniem większych ilości wody, ale już oddychalność ma na naprawdę wysokim poziomie, co będzie sprawdzać się świetnie podczas intensywnego biegu czy w czasie uprawiania trekkingu. Męska kurtka softshell składa się z dwóch zasadniczych warstw. Warstwa wewnętrzna zrobiona jest z flisu polarowego i to właśnie on odpowiada za skuteczny komfort termiczny, a dodatkowo jest przyjemny w dotyku oraz nie przyczynia się do powstawania jakichkolwiek otarć. Natomiast warstwa zewnętrzna jest wyraźnie gładsza i utkana gęściej, co pozwala ochronić użytkownika kurtki przed podmuchami wiatru, w odpowiedni sposób. Softshelle z nieco wyższej półki są doposażone w wiatroszczelne membrany. Niektóre modele mają również membrany wodoszczelne. Rzecz jasna nie chodzi o to, aby przepłacać, ale często warto trochę dołożyć do odrobinę droższej kurtki i mieć pewność, po jej zakupie, że posłuży przynajmniej przez kilka kolejnych sezonów.

Z dwojga złego szybciej można napotkać wiatr niż deszcz, dlatego kurtka softshell będzie przydatna w naprawdę wielu sytuacjach. Nigdy do końca nie wiadomo, kiedy rzeczywiście natrafi się na deszcz, dlatego zawsze warto mieć ją przy sobie, by – w razie potrzeby – już za chwilę mieć ją bezpośrednio na sobie. Za to całkowicie pewne jest to, iż aktywność fizyczną warto podejmować każdego dnia, najlepiej na świeżym powietrzu. Oczywiście, że do intensywniejszych wypraw górskich potrzebne będą bardziej zaawansowane kurtki, ale w żaden sposób nie zmienia to faktu, że jako godne zastępstwo może wystąpić połączenie klasycznego softshellu z porządną, najlepiej materiałową, peleryną przeciwdeszczową. Obie części garderoby zajmują niewiele miejsca w plecaku, a w razie konieczności stanowią zgrany duet. Niektóre softshelle mogą być wzbogacone o dodatkową, wewnętrzną warstwą polaru, co z pewnością ucieszy największych zmarzluchów, lecz nie jest to regułą, tzn. ten rodzaj kurtki ma skutecznie chronić, ale już niekoniecznie będzie intensywnie dogrzewał jej posiadacza. Decydując się na kurtkę trzeba dobrze wiedzieć, w jakich okolicznościach będzie korzystać się z niej najczęściej. Należy zdecydować o tym, który czynnik jest najważniejszy – wodoodporność czy oddychalność; jeśli istotniejszy jest ten drugi element, wówczas softshell będzie rozwiązaniem wręcz idealnym.

Zawsze warto kierować się swoimi potrzebami, oczekiwaniami i okolicznościami, w jakich lubi się lub po prostu będzie się przebywać. Nie ma kurtki uniwersalnej, za to może być dobrze dobrana – asortyment jest niezwykle szeroki, więc swobodnie każdy może znaleźć to, co będzie najbardziej odpowiadać jego potrzebom. Można zdecydować się albo na kurtkę wyraźnie przylegającą do ciała, albo na tę, która okrywa je zupełnie swobodnie. Zwolenników jednego i drugiego rozwiązania zupełnie zaspokoi softshell 4F. Tym bardziej, że pochodzi od polskiej marki powstałej w 2007 roku. Firma współpracuje m.in. z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz z jego paraolimpijskim odpowiednikiem. Wysoką jakość produktów potwierdza wiele znakomitych gwiazd sportu. Swoich zawsze warto wspierać – zarówno w sporcie, jak i w gospodarce. Choć może brzmieć to nieco żartobliwie to nawet najlepsza kurtka nie zrobi całej roboty bez stosownego wsparcia, np. w postaci koszulki termoaktywnej. 4F softshell męski wprawi w zupełne zadowolenie każdego mężczyznę. Polska marka dostarcza swoje produkty do wielu innych krajów.

Dostępny jest również Hi-Tec softshell, który także charakteryzuje się w pełni satysfakcjonującą jakością. Firma Hi-Tec powstała w 1974 roku. Wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a swoją siedzibę ma w Amsterdamie. Kurtka softshellowa to obowiązkowa część garderoby wszystkich panów, dla których ważna jest wygoda połączona z odczuwanym komfortem termicznym. Ten rodzaj kurtki jest skutecznym kompromisem pomiędzy kiepską odzieżą, a zaawansowanymi technicznie kurtkami.

pixel