NILS

( ilość produktów: 3 )
Rozmiary

Stare chińskie przysłowie mówi o tym, że aby w uprawianej przez siebie dyscyplinie być mistrzem, daną czynność trzeba powtórzyć 10 tysięcy razy. Do każdej formy mistrzowskiej dochodzi się wieloletnią regularnością i systematycznością treningów. Oczywiście jedne konkurencje są bardziej wymagające, inne nieco mniej, ale za każdym razem­ zaangażowanie w trening jest równie istotne. Najważniejsze jest to, aby w ogóle uprawiać jakiś sport, choćby na poziomie rekreacyjnym – możliwości jest na tyle, że dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Najgodniejsze naszej uwagi wydają się być te dyscypliny, które są uprawiane na względnie świeżym powietrzu, bo nie dość, że podczas ruchu organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, to jeszcze występuje bezpośredni kontakt z naturą. Praktycznie od zawsze ludzie marzyli o tym, by latać, ale niektórym wystarczy szybka i ciekawa forma przemieszczania się, a jeśli do tego można dołączyć wykonywanie różnych trików, figur i ewolucji, to w ogóle dzieje się już świetnie. Dla bardziej wprawionych sportowców idealna będzie hulajnoga wyczynowa. Jest zdecydowanie wytrzymalsza na obciążenia. Co może zaskakiwać niektórych, nie ma ona regulowanej kierownicy, nie można jej też złożyć, ponieważ te rozwiązania osłabiłyby jej konstrukcję, a to przełożyłoby się na słabszą konstrukcję gadżetu. Właśnie dla najbardziej doświadczonych osób, które wykonują najodważniejsze i zaawansowane ewolucje oraz lubią zawrotne prędkości przewidziana została linia Nils Extreme. Pozwala ona wkroczyć na zupełnie nowy poziom doświadczeń.

Kiedy rączki hulajnogi znajdują się na wysokości bioder użytkownika oznacza to, że została dobrze dobrana do jego wzrostu. Potrzebne jest przecież miejsce, żeby wyciągnąć hulajnogę spod stóp, w czasie wykonywania ewolucji. Zazwyczaj hulajnogi wyczynowe są nieco niższe od tych uniwersalnych. Najlepiej jest, kiedy podstawa jest zrobiona z aluminium, a kierownica ze stali. Hulajnoga stunt jest dedykowana zaawansowanym użytkownikom, którzy potrafią i lubią wykonywać najodważniejsze i najbardziej efektowne figury. Waga sprzętu będzie zależeć właśnie od tego, z jakiego materiału został wykonany – wybór modelu z kierownicą aluminiową będzie zdecydowanie lepszy, bo bezpośrednio przełoży się na mniejszą wagę danej hulajnogi. Najczęściej jest tak, że za jakość ma swoją cenę i w przypadku hulajnóg (zwłaszcza tych wyczynowych) widać to bardzo dobrze – rzeczywiście nierzadko dzieje się tak, że wyższa cena oznacza lepszą trwałość i dłuższą żywotność. Zatem, jak widać, wybór sprzętu z wyższej półki jest bardzo trafnym wyborem, który owocuje wieloletnim zadowoleniem z dokonanej wcześniej decyzji. Można zdecydować się na w pełni gotowy do użycia model lub zainwestować nieco więcej w hulajnogę, która zostanie profesjonalnie złożona z różnych elementów, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej spersonalizowana, jeszcze lepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb nowego nabywcy hulajnogi. Wszystkie dzieci są absolutnie wyjątkowe, dokładnie tak samo, jak ich potrzeby. Wszystko, co jest im dedykowane, jednocześnie musi być bardzo dobrze dopasowane i rosnąć – niejako – razem z nimi. Obok pierwszego roweru z dodatkowymi kółkami podporowymi znajduje się także hulajnoga dla dziecka. Właśnie dla podporu ma ona dodatkowe kółko, dzięki któremu pociecha może czuć się całkowicie bezpiecznie podczas swoich pierwszych przygód z hulajnogą w roli głównej właśnie. Hulajnoga dziecięce jest niższa i mniejsza; wysokość kierownicy można łatwo regulować. W modelach juniorskich kolorystyka jest bardziej wyrazista, co oczywiście skutecznie przykuwa uwagę młodych użytkowników.

Kolejnym doskonałym pomysłem na fantastyczną rekreację połączoną z rówieśniczą integracją jest jazda na rolkach. Choć możliwość wykonywania ewolucji jest, w przypadku rolek, mniejsza niż z hulajnogą, to nie można obok nich przechodzić (albo bardziej przejeżdżać) obojętnie. Pozwalają rozwijać spore prędkości i doskonalić swoją równowagę oraz polepszać swoją kondycję. Na początek swojej przygody z rolkami warto postawić na modele rekreacyjne, mniej wymagające. Bardzo popularne są rolki regulowane, gdyż pozwalają dopasowywać rozmiar rolki do wielkości stopy, co zwalnia rodziców z częstego kupowania nowego, coraz większego sprzętu. Idąc dalej, rolki damskie, najczęściej, będą nieco mniejsze od tych męskich, ponieważ kobiety mają nieco mniejsze stopy. Często będą też bardziej wzorzyste, będą miały szerszą paletę barw, niż męskie. Działa to, tym samym, w drugą stronę – rolki męskie odznaczają się większym stonowaniem. Ta informacja jest przeznaczona zwłaszcza dla osób początkujących – zastanawiając się nad wyborem właściwego sprzętu, warto postawić na rolki Nils. Tę markę dostarcza firma Abisal, która od niemal 20 lat specjalizuje się w tworzeniu funkcjonalnych rolek, desek i hulajnóg, które – poza Polską – można znaleźć m.in. w Czechach, w Belgii, a nawet w Rosji. Dla wszystkich tych, którzy od hulajnóg i rolek, wolą inną deskę z kółkami zawsze znajdzie się dobra deskorolka. Można powiedzieć, że jest to efektowne połączenie rolek lub wrotek z hulajnogą – tyle tylko, że bez kierownicy, a możliwość prezentowania trików dalej jest ogromna. Natomiast najbardziej wprawione panie mogą śmiało postawić na wymagający sprzęt, jakim są łyżworolki damskie. Dają one możliwość osiągania zawrotnych prędkości, a dla wszystkich łyżwiarzy to dobra opcja zastępstwa na lato.

pixel