Rowerowe akcesoria
Pierwsze wiosenne dni to idealny moment, żeby wrócić do formy. Chociaż siłowni są pozamykane, wciąż możemy cieszyć się rowerową przejażdżką na świeżym powietrzu.
Rowerowe akcesoria
Zamknięte siłownie i inne obiekty sportowe to z pewnością smutna sytuacja dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Kolejne restrykcje ograniczyły również możliwość wyjścia na basen. Wiele osób żartobliwie wspomina, że powinniśmy się cieszyć, że nie w trakcie 3 fali nie zostały zamknięte lasy. Bez wątpienia jest to spory plus, otwierający drogę do wielu aktywności, które wcześniej mogły się wydawać niezbyt atrakcyjne.
Nowe obostrzenia z pewnością nie ograniczą tych, których serce wypełnione jest miłością do dynamicznej jazdy po leśnych szosach.
Top akcesoria rowerowe
Każdy rodzaj roweru przystosowany jest odpowiednio do różnych rodzajów jazdy i powierzchni. Istnieje jednak szereg uniwersalnych dodatków, które świetnie sprawdzą się w każdych okolicznościach. Czy są nam potrzebne podczas codziennych przejażdżek? Cóż, wiele osób z pewnością dobrze kojarzy sytuację, gdzie nie wiedzieliśmy, że czegoś nie potrzebujemy, dopóki nie zaczęliśmy z tego korzystać. Z wieloma sportowymi akcesoriami jest bardzo podobnie - sporo dodatków to przede wszystkim produkty, które mają za zadanie znacznie udogodnić nam sportową aktywność. W końcu, teoretycznie, podczas rowerowej przejażdżki niezbędny nam jest tylko odpowiedni rower. W praktyce, gdy poznasz kilka najpopularniejszym akcesoriów, zaczniesz zastanawiać się, jak mogłeś się wcześniej bez nich obejść.
Must have!
Nawet podczas krótkiej przejażdżki warto wyposażyć się w kilka niezbędnych na trasie przedmiotów. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebowali pompki, czy apteczki, a te niewielkie przedmioty z łatwością zmieścimy w niewielkim plecaku.
Najlepszym bagażem do transportu rowerowych akcesorium będzie lekki plecak o dopasowanej konstrukcji lub praktyczna nerka, przystosowana do pozycji rowerzystów. Ważne, by bagaż nie przeciążał nas podczas jazdy i nie haczył o siodełko.
System nawadniający
Nawodnienie organizmu to podstawa podczas każdej aktywności. Podczas ruchu pocimy się, tracąc wodę i minerały. Czasami jednak dynamiczna jazda, czy bieg nie pozwalają wygodnie napić się wody. Z pewnością większość posiada w swoim rowerze uchwyt na butelkę, ale w taki sposób łatwo się oblać, a zwykła butelka może wyślizgnąć się ze spoconej dłoni.
Popularność zyskują bukłaki i bidony - nie jest to fanaberia, czy akcesorium dla profesjonalnych kolarzy. Bidon to butelka sportowa, która pozwala na transport wody, napojów, czy izotoników. Rowerowe bidony pewniej leżą w dłoni i posiadają wygodny ustnik do picia, by ich zawartość nie wylądowała nam na koszulce, jak czasami ma to miejsce w przypadku zwykłych butelek.
Świetnym sposobem jest również korzystanie z bukłaków, które oszczędzają nam zachodu z podnoszeniem butelek. Tutaj kluczem jest jednak konstrukcja dostosowana do jazdy na rowerze - tradycyjne bukłaki wykorzystywane w trekkingu mogą powodować dyskomfort podczas jazdy.
Dla tych, którzy cenią sobie komfort i lubią długie wyprawy, świetną alternatywą dla butelek będzie kamizelka rowerowa z bukłakiem. Specjalna kieszeń na bukłak równomiernie rozprowadza ciężar wody. Przestrzeń ładowna pozwala również zapakować niezbędne drobiazgi, takie jak kurtka przeciwdeszczowa.
Bezpieczeństwo na drodze
Rozsądek i bezpieczeństwo to podstawa w każdym sporcie. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu są szczególnie narażeni na wszelkiego rodzaju zagrożenia. W prawdzie doświadczeni kolarze nie ruszą się bez kasku, ale Ci mniej zapaleni rowerzyści często nie wkładają kasku podczs przejażdżek, od kiedy nie jest on obowiązkowy.
Czasami zdarzają się tłumaczenia, że co innego jeździć w mieście pełnym samochodów, a co innego na pustej szosie, czy leśnych ścieżkach. Prawdą jest jednak to, że kask powinniśmy mieć w każdej sytuacji, by nie ryzykować, że nie będziemy go mieć, kiedy akurat będzie potrzebny. Uraz głowy może się zdarzyć nawet podczas niegroźnego na pozór, niefortunnego upadku. Istnieje szereg licznych kasków na sportowym rynku, więc jeżeli kojarzysz je przede wszystkim z ciężkiej, niewygodnej konstrukcji - najwyższy czas to zmienić.
Kolejnym ważnym elementem, o który należy zadbać to widoczność na drodze. Wieczorne i poranne przejażdżki to gwarancja zmniejszonego ruchu na drogach, jednak zaspani kierowcy mogą łatwiej stracić skupienie na trasie i nie zauważyć rowerzysty. Z tego względu, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, należy rozejrzeć się za odblaskowymi elementami. Może to być dodatek, zawieszka, czy część odzieży.