Wałki do masażu
Rollery do masażu
Ćwiczenia w domowym zaciszu to świetny sposób na dbanie o sylwetkę i relaks po męczącym dniu pracy. Trening w domu z pewnością docenią ci, którzy potrzebują czasu dla siebie, możliwie jak najbardziej unikając przy tym kontaktów międzyludzkich. Ciężko jednak zmobilizować się samemu, stąd wiele różnych urządzeń fitness w przeróżnych cenach. Warto jednak pamiętać o tym, że czasem najprostsze przyrządy działają najlepiej, a do pracy nad sobą wcale nie musimy wydawać znacznych ilości pieniędzy.
Wałek do masażu to wyjątkowo popularny element wyposażenia fitness, który łatwo znaleźć w atrakcyjnych cenach. Przyrząd ten jest zdecydowanie niedoceniany, a jego działanie będzie zbawienne dla osób z siedzącym trybem życia lub mam, które cały dzień pracują w domu. Chociaż nazwa wałka mówi o masażu, wałek pozwala przede wszystkim na serię ćwiczeń, które umożliwią trenowanie ciała, jednocześnie je relaksując.
Wałek można znaleźć pod hasłami roller i foam roller. Niepewnych może przekonać fakt, że wałki są polecane przez fizjoterapeutów, a ryzyko wykonywania niepoprawnie ćwiczeń jest minimalne, w porównaniu do innych typów sportowych urządzeń. Konstrukcja rollerów jest bardzo prosta - wałek najczęściej obity jest piankową warstwą, a sam przyrząd podkłada się pod mięsień, który zamierzamy rozmasować. Czym jednak powinniśmy się kierować, kiedy na rynku istnieje tak wiele wariantów masujących wałków?
Korzyści z masażu rollerem
Wałek do masażu poprawia elastyczność skóry, odmładzając ją poprzez wzmaganie produkcji kolagenów. Masaż poprawia wytrzymałość włókien mięśni, przez co świetnie przygotowuje je do treningu lub wspomaga ich regenerację już po nim. Roller niweluje bóle pleców spowodowane wielogodzinną pracą w niekorzystnym środowisku.
Rodzaje wałków do masażu
Pierwszym krokiem w poszukiwaniu odpowiedniego modelu rollera jest zapoznanie się z ofertami dostępnymi na rynku. W założeniu - prosta konstrukcja wałka występuje w wielu wariacjach, oferując różną długość, średnicę, czy stopień twardości. Różnić się może również faktura zewnętrznej warstwy. Mając na uwadze te cechy, możemy stworzyć listę masujących wałków, bazujących na charakterystycznych różnicach.
Wałek do ćwiczeń i masażu SV-HK0065 Sportvida
1. Wałki o gładkiej powierzchni
Rollery z gładką, zewnętrzną warstwą są idealną pozycją dla początkujących. Masaż z ich udziałem delikatnie rozluźnia mięśnie, relaksując i zmniejszając uczucie stresu.
Wałek do ćwiczeń i masażu SV-HK0170 Sportvida
2. Wałki z wypustkami
Rollery z wypustkami są bardzo popularne wśród osób walczących z cellulitem. Wypustki rozbijają tłuszcz i pobudzają krążenie, przez co skóra nabiera kolorytu i elastyczności. Zaleca się stosowanie ich w przypadku bardzo napiętych mięśni lub po intensywnym treningu.
3. Rollery twarde
Konstrukcje rollerów różnią się często twardością. Twarde wałki zaleca się osobom doświadczonym, które regularnie ćwiczą mięśnie.
4. Rollery miękkie
Miękkie wałki zazwyczaj przeznaczone są dla początkujących osób, które zmagają się głównie z bólem mięśni spowodowanym złą pozycją pracy lub zmęczeniem.
Wałek do masażu SV-HK0229 Sportvida
5. Wałki krótkie
Wałki o krótkiej konstrukcji przeznaczone są do masażu punktowego, rozmasowując konkretne partie ciała. Z jego użyciem, precyzyjnie rozmasujemy mięśnie rąk, czy ud.
Wałek, roller piankowy do ćwiczeń, skręcany FS112 HMS
6. Wałki długie
Długie wałki najlepiej sprawdzają się podczas masażu pleców i całego ciała. To świetny sposób na rozpoczęcie przygody z wałkami.
Jak wybrać roller do ćwiczeń?
Klasyczny model rollera to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Przy zakupie warto postawić na sprawdzoną markę, by uniknąć szybkiego zużycia się wałka. Warto zwrócić uwagę na maksymalne możliwe obciążenie, by kupić model odpowiedni do masy naszego ciała.