Rękawiczki damskie

( ilość produktów: 2 )
Płeć
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący

Bez wątpienia, dla wszystkich, zima jest wymagająca i dlatego wymaga odpowiednich przygotowań, w dużej mierze dotyczą one doboru sezonowej garderoby, która ma za zadanie i powinna zapewniać optymalny komfort termiczny. Taki efekt pomoże osiągnąć ubieranie się na „cebulkę”, gdzie zakłada się na siebie kilka warstw cienkich ubrań, a w razie potrzeby można je łatwo i szybko zdjąć, a później – ewentualnie – ponownie założyć. Jednym z obowiązkowych elementów garderoby są oczywiście rękawiczki damskie 4F. Od 2007 tworzy je polski producent ubierający także polskich (i nie tylko) sportowców.

W okresie zimy ciepłe rękawiczki są naprawdę bardzo przydatne. Każdy będzie inaczej odczuwał optymalne ciepło, dla każdego odpowiedni poziom może być nieco inny, a nawet ta sama temperatura może być odczuwana nieco inaczej, dlatego tak ważne jest, by rękawiczki (poprzez grubość materiału) nie dostarczały ani za mało, ani zbyt dużo ciepła. Zbyt grube rękawiczki będą dostarczały przesadnie dużo ciepła, przez co mogą przesiąkać potem i staną się bezużyteczne. Druga z kryzysowych sytuacji, na którą warto odpowiednio przygotować się wcześniej to częsty kontakt ze śniegiem. Choćby po upadku rękawiczki szybko staną się mokre i wtedy tak przydatna będzie ich druga, zapasowa para. Skutecznej ochrony wrażliwych rąk nigdy dość, stąd efektywność działania kremów nawilżających podkręcą 4F rękawiczki zimowe. Skórę twarzy i dłoni warto szczególnie pieczołowicie ochraniać, ponieważ jest podatna na podrażnienia, a o te przy niskich temperaturach nietrudno.

Pierwszych rękawiczek można dopatrywać się u Persów. Tworzone przez nich prototypy miały za zadanie osłaniać dłonie, zwłaszcza podczas jazdy konnej, która w ich wydaniu często miała miejsce. Natomiast to Galowie wykorzystywali je jako bezpośrednią ochronę przed zimnem. Współcześnie wykorzystywane materiały są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Budowa rękawiczek bezpośrednio przekłada się na ich właściwości termiczne. Najczęściej występują one w dwóch opcjach – dwu- i pięciopalczastych. Pierwsze z nich to łapawice, które 4 palce mieszczą w jednej komorze, a drugi otwór przewidziany jest na kciuk. Dzięki takiemu rozwiązaniu palce rozgrzewają się szybciej, ponieważ z nagromadzanego ciepła korzystają równomiernie. Drugim rodzajem są pięciopalcówki, które – zgodnie z nazwą – mają po jednym otworze na każdy palec, umieszczony w nich osobno. W tego rodzaju modelach ogrzewanie palców trwa rzeczywiście trochę dłużej, bo każdy palec musi zapewnić sobie ciepło samodzielnie, od początku do końca. W zamian za to zachowana zostaje całkowita swoboda ruchów, co może być szczególnie ważne i przydatne np. podczas wycieczki, kiedy chce się skorzystać z termosu bez konieczności zdejmowania i ponownego zakładania rękawiczek.

Trwającą rzeczywiście długą ochronę dłoni przed wychłodzeniem zapewnią Gore-Tex rękawice zimowe. Są wzbogacone o specjalną membranę, której nazwa jest zastrzeżona dla konkretnej, niepowtarzalnej technologii. To dodatkowa warstwa materiału o strukturze wielu maleńkich otworów występujących w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Skutecznie odpychają płatki śniegu, by ten nie przemoczył ubrania. Dzięki temu stale suche pozostają – zarówno rękawiczka, jak i ręka. Z zaawansowanych technologicznie membran korzysta naprawdę szerokie grono osób – począwszy od narciarzy, a skończywszy na wspinaczach wysokogórskich. Szczególnie ci drudzy muszą być zawsze doskonale przygotowani nawet na najbardziej ekstremalne warunki. Góry są imponujące i od zawsze budzą podziw wśród wielu, ale jednocześnie nie wybaczają nawet najmniejszych błędów, stąd należy podchodzić do nich z tak ogromną ostrożnością. Nie wszyscy muszą wybierać się w góry, a niektórzy wręcz nie powinni, ale za to absolutnie wszyscy powinni korzystać z zimowych rękawiczek.

Wizyta na stoku – niezależnie od tego czy chce się jeździć na jednej desce, czy na dwóch – również wymaga stosownych przygotowań i i nie chodzi tutaj tylko o wybranie nart i kasku, ale wato mieć przy sobie także rękawice narciarskie damskie. Chronią przed wlatującym śniegiem i gwarantują pewny chwyt kijków. W odniesieniu do poczynań sportowych zdolności cieplne powinny ustąpić wysokiemu progowi suchości, bo w trakcie wysiłku fizycznego temperatura ciała i tak wzrasta. Viking rękawice narciarskie to zawsze pewny, w pełni trafiony wybór. Zapina się je na solidny rzep, więc nie rozepną się nawet na ostrych zakrętach. Rękawiczki Viking bardzo dobrze oddychają, więc ręce długo pozostają suche. Viking rękawiczki mają elastyczny mankiet i to dzięki temu bardzo dobrze dopasowują się one do wszystkich dłoni. Przekłada się to także na większą szczelność materiału i na dłużej utrzymujące się ciepło. Jednak nie samą zimą i nie tylko nartami żyje człowiek, dlatego warto w tym miejscu przywołać rowerzystów. U tych najwytrwalszych trudno o dłuższą przerwę w przejażdżkach i w dłuższych wyprawach – to bardzo słuszne podejście. Z całą pewnością przydadzą się im rękawiczki rowerowe 4F. Nie będą zsuwać się z kierownicy. Godne odpowiednio dużej uwagi są również rękawiczki rowerowe Hi-Tec.

pixel