Łyżwy

( ilość produktów: 3 )
Płeć
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący

Jazda na łyżwach jest bardzo ciekawą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Niektóre lodowiska są dostępne przez cały rok, więc jeśli dobrze się rozejrzeć, to nigdy nie trzeba rezygnować z tej formy aktywności, choć oczywiście zima dodaje tej dyscyplinie naturalnego charakteru i niepowtarzalnego klimatu. Nie trzeba od razu być mistrzem w jeździe figurowej na lodzie, by czerpać z tego sportu frajdę, przyjemność i wreszcie korzyści – tak korzyści, bo to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni oraz odporności, a także na wyraźną poprawę równowagi, a także ogólnej koordynacji ruchowej. Jednym z bardziej interesujących pomysłów na ciekawe spędzenie czasu na lodowisku jest rekreacyjna gra w hokeja, do której niewątpliwie przydadzą się odpowiednie łyżwy hokejowe. Pozwalają na dynamiczną grę przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Trzeba przecież pamiętać o tym, że gra w hokeja to nie tylko sama jazda na łyżwach, ale także podążanie za krążkiem i podążanie za przeciwnikiem, w tym przewidywanie jego dalszych poczynań.

Łyżwy hokejowe bywają nazywane inaczej hokejówkami. Mogą posłużyć nie tylko do grania w hokeja, ale także do jazdy rekreacyjnej. Najmocniej, nad wyborem swojego sprzętu, powinny zastanowić się osoby początkujące. Rodzaj łyżew powinien być oczywiście mocno uzależniony od rodzaju i charakteru jazdy, jaka będzie mieć miejsce z ich udziałem. Łyżwy hokejowe Nils dobrze pokazują różnice pomiędzy nimi, a tymi do jazdy figurowej – pierwsze są krótsze i nieco węższe od drugich. Hokejówki mają usztywnione kostki, a to pomaga w skutecznym utrzymaniu równowagi. Płozy są pozbawione ząbków. Przekłada się to na lepszą zwrotność oraz na szybszą jazdę. Krótsza cholewka podwyższa komfort poruszania się po lodzie, a rozszerzona zabudowa zabezpiecza przed bolesnymi urazami, które potrafią wyciąć z aktywności na naprawdę długi czas. Lekko zakrzywiona płoza zapewnia większą prędkość, co ma znaczenie dla osób bardziej zaawansowanych.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które w praktyce mają rzeczywiście spore znaczenie. Warto przyjrzeć się, z jakie materiału wykonane zostały dane łyżwy. Trzeba przyznać, że te z plastiku finalnie trudniej jest dopasować i na dodatek, przy zbyt silnej eksploatacji, mogą popękać i stać się całkowicie bezużyteczne. Warianty skórzane, wraz z upływem czasu, bardzo dobrze dopasowują się do stóp. Tu zasada wygląda bliźniaczo podobnie do standardowych skórzanych butów. Kolejny element godny uwagi to sposób zapięcia – czy będą to klamry, czy jednak sznurowadła. Jak to często w takich przypadkach bywa, każde rozwiązanie ma swoje plusy ( i minusy). Klamry pozwalają na naprawdę szybkie zakładanie i zdejmowanie łyżew. Natomiast sznurowanie może trwa nieco dłużej, ale w zamian noga jest lepiej utrzymywana w bucie, a to przekłada się bezpośrednio na większy komfort jazdy. Dzisiaj zakupy przez internet nikogo już nie zaskakują, dotyczy to również sprzętu zimowego. Przed tym warto dokładnie zmierzyć swoją stopę i do otrzymanego wyniku dodać pewien zapas (np. 1 cm), potrzebny choćby na skarpetkę, która w sezonie zimowym potrafi być nieco grubsza. Obrysowanie stopy to również bardzo dobry pomysł. Solidne łyżwy, do których podchodzi się z należytą dbałością, potrafią spokojnie posłużyć przynajmniej przez kilka lat.

Właśnie, ważne jest to aby dbać nie tylko o siebie i o swoją kondycję oraz o odpowiedni strój, ale i rzecz jasna o same łyżwy. Zaleca się, by płozy czyścić po każdych kolejnych 10 godzinach jazdy. Dobrze jest pamiętać o tej zależności. Zaraz po zjechaniu z lodowiska, powinno się solidnie wytrzeć płozy, a już po powrocie do domu warto rozsznurować sznurówki lub poodpinać klamry, a także wysunąć języki, by suszenie przebiegało szybciej i sprawniej. Zdecydowanie nie należy poruszać się płozami po betonie, gdyż zdecydowanie niepotrzebnie stępią się. Łyżwy hokejowe regulowane są szczególnie polecane młodym osobom, gdyż taki sprzęt może rosnąć razem z jej użytkownikiem lub użytkowniczką. Druga sytuacja, kiedy takie rozwiązanie będzie przydatne, to używanie tej samej pary przez różnych członków rodziny lub przez poszczególne osoby w jakiejś grupie. Kolejno, naprzemiennie mogą jeździć osoby mające stopy o różnej wielkości i różnej szerokości. Warto pamiętać o tym, że poszczególne elementy są istotne, ale najlepiej kiedy zostają ze sobą odpowiednio zestawione – materiał, sposób zapięcia, dopasowanie do stopy i marka.

Najlepsze połączenie to klasyczny wygląd połączony z nowoczesnymi materiałami. Potwierdzają to przeznaczone dla najbardziej wymagających łyżwy hokejowe Nils Extreme. Buty mają amortyzującą wkładkę, a ostrze zostało wykonane ze stali nierdzewnej. Miejsce na pięty i stawy skokowe zostało dodatkowo usztywnione. Konstrukcja buta jest lekka, ale jednocześnie także całkowicie bezpieczna. Wewnętrzna przewiewna siateczka pozwala skórze swobodnie oddychać. Zaś wkładka skutecznie amortyzuje powstające wstrząsy. Ciekawą alternatywą dla łyżew są rolki wrotki łyżwy 4 w 1. To sprzęt na tyle kompleksowy, że śmiało można korzystać z niego przez cały rok. Dla tych, którzy nie przepadają za klasycznymi łyżwami, dobre będą rolki regulowane Nils Extreme. Mają wymienne płozy. Korzystanie z lodowisk powinno być całkiem częstym wyborem.

pixel