Hantle i kettlebells

( ilość produktów: 8 )
Marka
Kolor dominujący
Przedziały cenowe

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że aktywność fizyczna jest konieczna dla zdrowego ciała i ducha. Należy uprawiać ją nie tyle intensywnie, co przede wszystkim regularnie. Opcji jest na tyle dużo, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przecież nawet największe zwycięstwo zaczyna się od pierwszego treningu. A każdy trening powinien składać się z 3. zasadniczych części – niestety często pomijanej rozgrzewki, a to właśnie ona pozwala na przygotowanie ciała, mięśni, kości i stawów do głównego wysiłku. Następnie przechodzi się do celu wysiłku, czyli wzmocnienia organizmu, wreszcie na koniec powinien nastąpić stretching, czyli rozciąganie przywracające trenującego do optymalnego stanu.

Miejsc do efektywnego trenowania i wzmacniania mięśni jest przynajmniej kilka – na siłownię plenerową nie zawsze pozwala panująca pogoda; do treningów domowych nie zawsze ma się odpowiednio silną motywację, a i ćwiczenia wykonywane bez nadzoru mogą być źle wykonywane, co może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego zwłaszcza na początku warto skorzystać z porad i ze wsparcia wykwalifikowanego trenera personalnego. Prawdopodobnie, na początek, doradzi on hantle do ćwiczeń. Te proste konstrukcyjnie przedmioty, przy regularnym ich stosowaniu, przynoszą oczekiwane efekty w postaci wzmocnionych bicepsów.

W warunkach domowych – często – hantle są zastępowane butelkami z wodą. Przyznać jednak trzeba, że to rozwiązanie chwilowe, prowizoryczne i nietrwałe – te butelki szybko się odkształcają, niszczą i trzeba wymieniać je na nowe, co także wpływa negatywnie na środowisko, bo natura ciągle jest wręcz zalewana tonami plastiku. I tak dochodzi się do słusznego wniosku, że najlepszą inwestycją będzie wzbogacenie się o hantle treningowe. Potwierdzają one, że są doskonałym uzupełnieniem każdego treningu oraz pokazują to, że skuteczny trening nie potrzebuje wymyślnych sprzętów i gadżetów – nomen omen, siła tkwi w prostocie… Siła jest rzeczywiście istotna, ale nie można zapominać o dbałości i o ciało oraz o kondycji skóry. W tym sporym aspekcie skutecznie pomaga szeroko pojęty fitness. To właśnie on w połączeniu z treningiem siłowym stanowi zgrany i w zasadzie nierozerwalny duet. W takim zestawieniu osiągane będą najlepsze rezultaty. I tu, ponownie, pomocne będą hantle fitness. Nierzadko występują w nieco mniejszych wariantach wagowych, ale za to często są osiągalne w ciekawych wariantach kolorystycznych. Jest to o tyle istotne, że wiele osób to wzrokowcy i interesujące kolory przykuwają uwagę.

Hantle mają w sobie jeszcze kilka innych atutów. Są sprzętem stosunkowo tanim, więc można je nabyć jako jedne z pierwszych do budowania i wzmacniania tkanki mięśniowej. Zajmują naprawdę niewiele miejsca, więc pomieszczą się w zasadzie wszędzie – nawet w najmniejszym zakamarku. Bezpieczeństwo podczas wykonywania wszystkich ćwiczeń jest bardzo ważne i najbardziej odpowiada za nie sama osoba trenująca. Hantle są bezpieczne dla stawów, gdyż dłonie – w trakcie wykonywania powtórzeń – układają się zupełnie swobodnie. Mówi się, że w grupie tkwi siła i w grupie zawsze jest raźniej – można wzajemnie się wspierać i motywować, szczególnie w momencie, gdy kogoś dopadają chwile słabości. Poza tym, gdy widzimy osiągi innych, wówczas działa to dodatkowo mobilizująco na pozostałe osoby. Aerobik jest bardzo dobrym sposobem na działania grupowe i na kompleksowe wzmacnianie ciała oraz poprawianie motoryki ruchowej. Do uprawiania tej dyscypliny na pewno przydadzą się hantle do aerobiku. Mają wygodny uchwyt, który zapewnia bezpieczne ćwiczenia, nawet jeśli powtórzenia są szybkie.

Prawdą jest to, że nie od razu Kraków zbudowano. Zasada ta dotyczy również budowy silnej sylwetki. Na samym początku wręcz nie wolno porywać się na duże ciężary, bo nie tylko zniechęci to do dalszych poczynań treningowych, ale – przede wszystkim – może szybko doprowadzić do przeciążeń, zwichnięć i kontuzji, a to na długo wyklucza możliwość dalszego trenowania. Każdy kto zaczyna swoją ćwiczebną przygodę, powinien – najpierw – wyposażyć się w hantle 2x1 kg. Ten stosunkowo niewielki ciężar pozwala na skuteczne wejście w regularne trenowanie. Oczywiście, z czasem, warto ciężar zwiększać, by ćwiczenia były w pełni skuteczne i efektywne. Nie chodzi przecież o nieuzasadnione wymachiwanie hantlami. Właśnie w kontekście ciężaru, dla osób bardziej zaawansowanych, idealne będą hantle żeliwne. Często występują w cięższych, większych wariantach, a żeliwo skutecznie sprawia, że znacząco wydłuża się żywotność nabytych hantli. Nowe technologie i rozwiązania wkraczają także do świata siłowego. Widać to po wykorzystywanych materiałach. Jednym z nich jest neopren, czyli kauczuk syntetyczny. Dzięki niemu hantle neoprenowe są wytrzymałe, trwałe, elastyczne i nieprzemakalne.

Obok ćwiczeń z klasycznymi hantlami warto wykonywać trening z kettlebell, czyli okrągłą hantlą zakończoną górnym uchwytem. Pozwalają na wykonywanie chociażby na przysiady czy wymachy z obciążeniem. Na nieco wyższym poziomie dobrze jest wykorzystać kettlebell 10 kg. Pozwolą na dobry trening, który przecież nie musi być tylko statyczny i nie musi odbywać się tylko na maszynach. Siłę warto polepszać na różne sposoby.

pixel