Sporty zimowe

( ilość produktów: 3 )
Płeć
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący

Zima to z jednej strony wymagające warunki na drogach i na chodnikach oraz niskie temperatury na termometrach, ale z drugiej to także spore możliwości odbycia istnie białego szaleństwa – czy to na jednej desce, czy też na dwóch albo na sankach. Do aktywności podejmowanych na stoku bez wątpienia przydadzą się gogle narciarskie Uvex. Zapewniają doskonałą widoczność, świetnie dopasowują się do każdego kształtu twarzy i wreszcie można je mieć swobodnie założone nawet przez długi czas. Uvex to niemiecka firma, która swoją działalność zapoczątkowała już w 1926 r. Pierwsze gogle narciarskie, spod ich szyldu, wyszły w latach 30. ubiegłego wieku. Z czasem działalność została rozszerzona o: kaski narciarskie i rowerowe, okulary sportowe i do noszenia na co dzień oraz ochraniacze. Nazwa „Uvex” to skrót od Ultra Violet Excluded, a to oznacza po prostu „wykluczenie ultrafioletu” i to właśnie tego składnika pozbawione są szkła w goglach i okularach od wspomnianego producenta. Od 1960 r. produkty Uvex są dostępne również poza granicami Niemiec. Każdy z wypuszczanych na rynek produktów wcześniej jest dokładnie testowany, by klient miał zagwarantowaną satysfakcję przez wiele sezonów.

Sport w wydaniu rekreacyjnym i do tego uprawiany systematycznie to rzeczywiście samo zdrowie, o czym warto pamiętać i co warto stosować. Bezpieczeństwo, także to zachowywane na stoku, jest zawsze absolutną podstawą. Należy o nie dbać zarówno w odniesieniu do siebie, jak i do osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Ochrona oczu i nosa jest bardzo ważna, ale nie można zapominać także o głowie, którą – w razie niekontrolowanego upadku – odpowiednio, przed obiciem i wstrząsem mózgu, ochroni kask narciarski Uvex. Z łatwością można go regulować, by do każdej głowy pasował możliwie najlepiej. Zapięcie odpowiada za skuteczną stabilizację, nie powodując przy tym żadnych ucisków. Upadki zdarzają się każdemu, nawet najlepszym. Po każdym z nich, nawet najmniejszym, kask trzeba wymienić na nowy, bo mogło dojść do niewidocznych mikrouszkodzeń, które zabierają kaskowi cenne właściwości ochronne. Kask, niezależnie od częstotliwości jego użytkowania, ma swoją datę przydatności, którą warto pamiętać, by wiedzieć, kiedy nadchodzi pora nabycia nowego egzemplarza. Każdy Uvex kask ma aż 8 lat żywotności. To naprawdę długi okres, którego odliczanie rozpoczyna się od momentu wyprodukowania danego modelu.

Siłą rzeczy każdy sukcesywnie wykorzystywany sprzęt zużywa się, co widać po śladach użytkowania. Czyszczenie to ważny i potrzebny proces, który warto przeprowadzać w odpowiedni sposób. Konserwacja to ważny zabieg. Bez wyjątku i kask Uvex wymaga dbałości o niego. Dzięki rzepom można łatwo usunąć wkładki. Dopuszczalne jest pranie ich w ciepłej (nie gorącej) wodzie z mydłem. Natomiast pralka nie będzie najlepszym pomysłem. Zewnętrzną stronę kasku należy czyścić miękką ściereczką. Za sprawą tego zabiegu elementy odblaskowe są znacznie lepiej widoczne, a więc i bardziej funkcjonalne. Wszystkie materiały syntetyczne dają się dobrze wyczyścić. Natomiast do wypolerowania szkieł wymagana (i zarazem jedyna dopuszczalna) substancja to woda, bez dodawania jakichkolwiek detergentów. Procesu suszenia nie należy usilnie przyspieszać, powinien odbywać się w swoim naturalnym tempie. Zbyt niski poziom witaminy D3 będzie powodował nasilone zmęczenie i potęgował senność. Promienie słoneczne sprawiają, że wspomniana substancja jest znacznie lepiej wchłaniana do organizmu i przez niego wykorzystywana. Suplement warto traktować jako uzupełnienie braków, ale najlepiej decydować się na najnaturalniejsze środki.

To prawda, że zimą zwracanie uwagi na większe bezpieczeństwo jest istotne, bo zwiększa się potencjalne ryzyko poślizgnięcia, upadku i w konsekwencji urazu/złamania. Ta ostrożność zdecydowanie popłaca, choćby niezakłóconym zdrowiem oraz dłuższą radością z zimowych przygód. Kwestie techniczne i związane z praktyczną użytecznością są istotne, ale nie warto zapominać o kwestiach wizualnych, a te każdy ma swoje. Zarówno jeśli chodzi o gogle narciarskie męskie, jak i o gogle narciarskie damskie wybór jest imponująco spory. Można więc mieć pewność, że każdy znajdzie model najbardziej odpowiadający jego potrzebom oraz w zgodzie ze swoimi upodobaniami. Z reguły opcje przewidziane dla panów są w bardziej stonowanych kolorach.

Nie tylko na narty przydadzą się gogle narciarskie Uvex. Mają szerokie zastosowanie. Skutecznie chronią przed promieniami UV i przed lodowymi odpryskami. Nikogo i nigdzie nie uciskają. Wykazują wysoką odporność na zarysowania i na uszkodzenia mechaniczne. Kask narciarski Uvex, w połączeniu z goglami, to wręcz duet idealny i nierozerwalny. By dobrać jego właściwy rozmiar, należy zmierzyć obwód głowy. Kask, już po dokręceniu go, nie może przesuwać się w żadną ze stron. Aby sprawdzał się w swojej roli, zdecydowanie musi dobrze przylegać do głowy. Narciarski stok zawsze można zamienić na lodowisko, a na nim zagrać w hokeja. Do tego potrzebne będą łyżwy hokejowe Nils Extreme. Mają wytrzymałą płozę, która jednocześnie ułatwia samą jazdę oraz hamowanie. Sporty zimowe zdecydowanie są godne uwagi.

pixel