Skarpety męskie

( ilość produktów: 2 )
Rozmiary
  • Rolki

Ktoś kiedyś powiedział, że moda niekoniecznie musi być wygodna, za to ma prezentować się efektownie. Niemniej wygodę i funkcjonalność zawsze warto zestawić z sobą w parze. Skarpety to często lekceważony element garderoby, do wyboru którego nie przywiązuje się większej wagi, a to spory błąd, bo dobrze dobrane są ciekawym uzupełnieniem całego stroju i to w zasadzie do każdej okazji – począwszy od rekreacji i sportu, a skończywszy na oficjalnych spotkaniach. Do tej pory przyjmowało się, że skarpety męskie muszą występować w wariantach jednokolorowych, stonowanych. Na szczęście coraz więcej panów decyduje się na ciekawe wzory, dzięki czemu jeszcze lepiej podkreślają swój ciekawy styl. Producenci już dawno zauważyli ten trend i tworzą coraz to ciekawsze motywy, a asortyment jest coraz szerzy, więc z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego właśnie dla siebie.

Niektórzy są zwolennikami założenia, że najzdrowiej jest przemieszczać się boso, gdyż naturalny kontakt z podłożem oddziałuje najlepiej na cały organizm, jednak skarpety sportowe męskie są bardzo przydatne do uprawiania tych wszystkich dyscyplin, gdzie podstawą jest aktywność nóg. Stanowią one skuteczną osłonę dla stóp, np. przed pyłem czy ziarnkami piasku. Oczywiście słowo „sportowe” jest tutaj bardzo umowne, ponieważ te skarpety mogą zakładać wszyscy, którzy każdego dnia chcą wygodnie przemierzać kolejne kilometry miejskiej dżungli. W obecnych czasach niektóre osoby trzeba wręcz namawiać do podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej, a to błędne podejście i to z kilku powodów: ruch dotlenia płuca, poprawia kondycję ciała i aktywuje endorfiny, czyli hormony szczęścia. Rzecz jasna nie każdy musi zostać mistrzem olimpijskim, ale każdy powinien motywować siebie (i innych) do podejmowania regularnych działań.

Częstą postawą, na zakupach, jest kupienie kilku par skarpet naraz, np. w wielopaku, gdyż każdy wie, że skarpety z niższej półki (zbyt) szybko mechacą się, kurczą i ostatecznie przedzierają. Ten niechlubny trend skutecznie odmieniają Nike skarpety sportowe – w ich przypadku najważniejsza jest nie ilość, a jakość; każda zakupiona para, przy poszanowaniu i praniu w warunkach zapisanych na metce, posłuży naprawdę długo. Amerykański gigant - Nike powstał w Oregonie, w 1964 roku i został założony przez Billa Bowermana i Philipa Knighta. Marka specjalizuje się w produkcji ubrań, butów i akcesoriów sportowych. Legendarne już logo, czyli słynny znaczek znany jest na całym świecie, oczywiście również w Polsce. Pierwotna nazwa to Blue Ribbon Sport. Dopiero od 1978 roku występuje w obecnym wariancie – Nike, co jest też bezpośrednim nawiązaniem do greckiej bogini o tak samo brzmiącym imieniu.

Do każdej aktywności, nie tylko sportowej, powinno podchodzić się we właściwej kolejności. Nie da się przebiec maratonu bez przebiegnięcia – najpierw kilku kilometrów, a następnie półmaratonu. Podobnie sprawa ma się z samodzielnymi wyprawami. To zupełna prawda, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Jednym z ciekawszych pomysłów na eskapadę jest trekking, do którego można przygotować się dzięki nordic walkingowi. Wiele osób żyje jeszcze w błędnym przekonaniu, że trekking uprawia się wyłącznie na górskich terenach, a to nieprawda, gdyż może on mieć miejsce na wszystkich trudnych, wymagających nawierzchniach. Jego prekursorem był brytyjski żołnierz i himalaista w jednym – Jimmy Roberts. Na swoje wyprawy zabierał nawet osoby z niewielkim doświadczeniem. Trekking nabrał turystycznego wymiaru dopiero w połowie XX wieku.

Akcesorium, które kojarzone jest z nim bezpośrednio, są kijki, ale śmiało można do nich dorzucić skarpety trekkingowe męskie. Wyglądają, jak ich zwykłe odpowiedniczki, ale są dużo trwalsze i znacznie odporniejsze na przetarcia i na uszkodzenia. Poza domem trudno wyobrazić sobie skarpety bez butów, w zasadzie jest to duet nierozerwalny. I tak jak skarpety do butów trekkingowych muszą być odpowiednio wzmocnione, by rzeczywiście stanowiły bezpośrednią ochronę dla stóp, w końcu to one mają z nimi bezpośredni kontakt, tak też same buty muszą odpowiednio stabilizować stopy i mieć grubą, ale i zarazem dobrze wyprofilowaną podeszwę, by żaden kamień na trasie nie był straszny. Przy tym środkowa podeszwa powinna odznaczać się wysoką oddychalnością, aby cyrkulacja powietrza była skuteczna, a same stopy by nie wydzielały przykrego zapachu. Kolejny raz okazuje się, że warto dobrze sparować ze sobą skarpety i buty, bo już samo parowanie skarpetek nie jest absolutnie konieczne, a wręcz przeciwnie – zakładanie dwóch różnych skarpet często uchodzi za modne.

Od zawsze wiadomo, że warto i wręcz trzeba wspierać swoich. Dotyczy to nie tylko bliskich, ale także krajowej gospodarki. Korzystanie z rodzimych usług i kupowanie tutejszych produktów napędza koniunkturę i zapewnia miejsca pracy. Medycyna jest jedną z dynamiczniej rozwijających się nauk. Pozornie ma niewiele wspólnego z zakupami, ale kiedy przyjrzeć się tej zależności nieco bliżej, wówczas okaże się, że jest wręcz odwrotnie i nie chodzi tutaj tylko o kupowanie sprzętu medycznego, ale także np. o skarpety medyczne męskie. Nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim mają skuteczne działanie lecznicze, terapeutyczne. Powstają i są udoskonalane przy współpracy z lekarzami, fizjoterapeutami i oczywiście głównych zainteresowanych, czyli samych pacjentów. To sprawdzony i zarejestrowany produkt medyczny, który jest polecany przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Skarpetki medyczne JJW powinny być także regularnie noszone przez: alergików, osoby mające kłopoty dermatologiczne i przez te, u których krążenie nie przebiega prawidłowo, wreszcie będą dobre również dla osób z potliwymi stopami. JJW skarpety męskie pochodzą od polskiego producenta, który zaczął działać już w 1989 roku i od początku przywiązuje ogromną wagę do stosowania nowoczesnych technologii i wykorzystuje najlepsze przędze. Siedziba znajduje się w podwarszawskiej Konstancinie-Jeziornie.

Kolejną polską marką, na którą warto skierować swoją uwagę jest 4F, założone w 2007 roku. Nieco później marka zaczęła współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim, a następnie z jego paraolimpijskim odpowiednikiem. To tylko dwa przykłady spośród wielu odbiorców ubrań i akcesoriów sportowych. W tej drugiej grupie produktowej znajdują się m.in. wygodne skarpety 4F. Charakteryzują się solidnym wykończeniem i można mieć przy tym pewność, że każdemu będą długo służyć. 4F skarpety męskie dają zadowolenie naprawdę wielu osobom. Dla minimalistów jeszcze lepsze od egzemplarzy klasycznych lub sportowych będą skarpety męskie stopki. Są mniejsze, wręcz kompaktowe, a nadal osłaniają stopy i do tego bardzo szybko zakłada się je i równie prosto zdejmuje. Tak prezentuje się siła minimalizmu. Dobrze dobrane, solidne skarpety powinny znajdować się w szafie każdego mężczyzny i to w odpowiedniej ilości, by w każdej chwili być gotowym na ich zmianę. Skarpety mają dużo większe znaczenie, niż wcześniej mogło się wydawać i warto mieć to stale na uwadze.

pixel