NIKE

( ilość produktów: 2 )
Rozmiary
Kolor dominujący

Przyjmuje się, że na świecie żyje około. 4. miliardów (mniej lub bardziej zaangażowanych kibiców, choć prawdziwym kibicem jest się zawsze i wszędzie – nie tylko podczas sukcesów ulubionej drużyny) fanów piłki nożnej. W samej Polsce jest ich naprawdę wielu. W zasadzie futbol można uznać za nasz sport narodowy, ale nie tylko piłką człowiek żyje… Nie mniej popularne jest bieganie, choć biegać nie każdy, ot tak, może i powinien. Nawet do jego rekreacyjnej odsłony należy odpowiednio przygotować, łącznie z konsultacją u ortopedy, by sobie i swoim stawom przesadnie nie zaszkodzić. Właśnie szczególnie osoby początkujące powinny swoją uwagę skierować na chód sportowy. To forma aktywności, która z jednej strony jest mniej obciążająca, przez to bardziej przystępna a równie efektywna, co bieganie, z drugiej zaś – nie wymaga znaczącej kondycji już na początku ani szczególnie dużego inwestowania w sprzęt.

To nie zmienia jednak faktu, że buty biegowe Nike przydadzą się i przy truchcie, i podczas chodzenia oraz w trakcie biegu. Sygnowane logo Nike obuwie daje gwarancję zarówno amatorom, jak i zawodowcom, że niezależnie od przebiegniętego dystansu, stopy są zabezpieczone a wstrząsy amortyzowane na każdym metrze trasy. Ze względu na inną aerodynamikę ciała czarnoskórzy sportowcy mają odrobinę ułatwione zadanie, szczególnie na trasach długodystansowych, ale daleko szukać nie trzeba – również na naszym rodzimym podwórku można chodzić mistrzowsko i to dosłownie, wystarczy przywołać sylwetkę mistrza olimpijskiego – Roberta Korzeniowskiego. Sport jest mężczyzną, ale szczęśliwie piłka nożna jest coraz silniejszą kobietą. Kobiety-piłkarki nikogo już nie dziwią. Najlepszym tego przykładem są dopiero co zakończone, we Francji, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet. I niech ktoś teraz powie, że kobiety to słaba płeć… Piłka nożna nike sprawdza się bardzo dobrze zarówno podczas intensywnych treningów, jak i w czasie emocjonującej zasadniczej gry. Jest odporna na odkształcenia oraz na ekstremalnie silne (i celne) kopnięcia, a jednocześnie wpływa na finalną celność.

By powstał dowolny produkt (lub jakaś usługa) potrzebny jest pomysł oraz fundusze na jego realizację i dystrybucję. Amerykański gigant pod postacią Nike powstał w 1964 roku i do dziś jest światowym potentatem w produkcji sprzętu, obuwia i akcesoriów sportowych. Jako ciekawostkę można dodać sposób, w jaki powstało charakterystyczne i rozpoznawalne logo – kończył się termin jego stworzenia i autor, pod presją czasu błyskawicznie namalował znany dziś wszystkim znaczek. Złośliwi twierdzą, że ideały są nudne, jednak ideał osiągnie się w momencie, gdy ergonomię piłki połączy się z wygodą jej użytkowania. Aby strzelać gole, trzeba postawić na profesjonalny trening. Zapewne wie o tym każdy piłkarz – zarówno amatorski, jak i ten zawodowy. Jedni i drudzy śmiało mogą (a wręcz powinni) podać sobie dłonie, ponieważ nieważne czy robi coś amatorsko, czy zawodowo; istotne jest to, jak bardzo angażujesz się w daną sprawę.

Kiedy jest się w podstawówce i dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą, na plecach uczniów lądują (często zbyt ciężkie) tornistry. Później następuje przejście na plecaki, ale te powinny kojarzyć się nie ze szkołą. Można je mieć ze sobą podczas małych i dużych podróży – zmieszczą w sobie naprawdę sporo: od ubrań po mniej lub bardziej potrzebne drobiazgi. Do tego nie krępują ruchów, dają wolne ręce i pod warunkiem, że są prawidłowo założone – na dwóch ramionach – stabilizują plecy i kręgosłup. Coraz bardziej na popularności zyskują blogi i vlogi podróżnicze. By było co na nich zamieszczać, najpierw trzeba zgromadzić materiał, który będzie przechowywany w komputerze, w tablecie lub na smartfonie, a te najlepiej spakować w plecak komputerowy Nike. Umieszczony w nim sprzęt będzie bardzo dobrze chroniony przed nadmiernymi wstrząsami i obiciami.

Na moment nastąpi jeszcze powrót do szkoły – powinno się tam chodzić w obuwiu zmiennym, zatem przydatny będzie worek na buty Nike. Jest lekki, poręczny, estetyczny i uszyty z trwałego, wytrzymałego materiału. Każdy taki worek, przez większość uczniów, jest nieszanowany i rzucany z kąta w kąt, ale gdy wybierze się odpowiedni produkt, zmienia się wówczas również podejście do niego. Tak jest nie tylko ze wspomnianym workiem, ale i z torbą na trening, która – choć ułatwia docieranie na trening i z powrotem, jest porzucana to w przedpokoju, to w szafce na siłowni. Poprzez zmęczenie powroty nie należą do łatwych, na szczęście torba Nike jest na tyle poręczna, że nie sprawia żadnego kłopotu, a powracająca osoba nie jest wycieńczona jeszcze bardziej. Odzież sportowa już dawno przestała być tylko zwykłym ubraniem. Ma być nie tylko dobrze zaprojektowana, ale i być bezpośrednim wsparciem dla zawodnika. Ma wręcz z nim współpracować, by finalny wynik był rzeczywiście możliwie najlepszy, najwyższy. Okazuje się, że i w sporcie każdy, nawet najmniejszy, szczegół ma znaczenie w kontekście ostatecznego wyniku. Sport (rekreacyjny) to zdrowie – i o jedno, i o drugie warto dbać…

pixel