Polary damskie

( ilość produktów: 4 )
Marka
Rozmiary
Kolor dominujący

Przyjęło się, że to panie przywiązują większą uwagę do swojego wyglądu zewnętrznego i do kompletowania swojej garderoby, na szczęście u panów ten trend ulega wyraźnej poprawie. Mężczyźni powinni, nie tylko w tej kwestii, brać dobry przykład z kobiet. Stereotyp mówi o tym, że przedstawicielki płci pięknej swoją zasadniczą uwagę kierują na kolor wybieranego produktu, lecz nie jest to do końca prawda, gdyż funkcjonalność jest również istotna. Ani kolor, ani cena nie powinny być jedynymi wyznacznikami dokonywanych zakupów. Jednym z nich, zdecydowanie, winien być wygodny polar damski.

Na początek warto zaczerpnąć trochę historii, by dowiedzieć się o pochodzeniu tego popularnego materiału. W 1979 roku firma Malden Mills stworzyła pierwowzór polaru. Zauważono, że niedźwiedzie futro składa się z cienkich rurek i zapewnia bardzo skuteczną izolację termiczną, ale ma przy tym praktycznie zerową zdolność do pochłaniania wody. Chciano stworzyć podobny materiał, tyle że z użyciem poliestru. Materiał, o którym mowa i który jest dostępny w obecnej formie, można pozyskać nawet z butelek plastikowych, co choć trochę pomaga ratować planetę wręcz zalaną plastikiem.

W zasadzie każdy oryginalny produkt ma swój marny odpowiednik w postaci podróbki. Nie inaczej jest z polarem, gdyż jeden drugiemu nierówny, stąd należy zwracać sporą uwagę na materiał, z którego wierzchnie ubranie zostało stworzone. Główne rozróżnienie występuje w odniesieniu do gramatury polaru przeliczanej na każdy metr kwadratowy. Niezależnie od tego czy jakaś pani wybiera się na kilkudniową wycieczkę, czy wybywa w dłuższą podróż, zawsze jednym z elementów składowych jej bagażu powinien być 4F polar damski i to tym bardziej, że pochodzi od krajowego producenta, więc jego zakup to bezpośrednie wsparcie rodzimej gospodarki, nakręcenie koniunktury i ochrona miejsc pracy. Właścicielem firmy, pod której szyldem działa marka 4F, jest spółka OTCF. Cała działalność zaczęła się w 2007 roku. Rok później rozpoczęła się systematyczna współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim; dwa lata później dołączył Polski Komitet Paraolimpijski. Produkty 4F można znaleźć także poza naszym krajem, m.in. na Litwie, Łotwie i Słowacji oraz w Czechach i w Rumunii. Pod jakością marki podpisuje się wielu znakomitych sportowców.

Polar sprawdza się nie tylko w podróżowaniu, ale także w sporcie, np. podczas biegania po lesie, zwłaszcza w rześkie poranki lub w chłodniejsze dni oraz w rekreacji, np. podczas grilla czy pikniku. Materiał ten gwarantuje bardzo skuteczną izolację termiczną. Klasyczny polar zawsze może skutecznie zastąpić kurtka polarowa damska. W odniesieniu do niej występuje pewna tajemnicza liczba, którą warto przybliżyć. Chodzi o gramaturę materiału w przełożeniu na metr kwadratowy. Najczęściej jest to przedział od 100. do 300. g/m kw. Jeśli ktoś potrzebuje stosunkowo niedużej dawki ciepła może zdecydować się na niższą wartość. Ma to o tyle ogromne znaczenie, że podczas pokonywania długich tras, z każdym kolejnym kilometrem, zmęczenie jest silniej odczuwane, nie ma więc sensu potęgować go dodatkowymi gramami lub kilogramami bagażu.

Optymalnym rozwiązaniem będą wszystkie modele o gramaturze 200g/m kw. W tym wariancie bluza polarowa damska ma często doszyty kaptur. Stanowi on skuteczną ochroną przed deszczem i przed wiatrem. Proste zasuwanie zamkiem błyskawicznym pomaga efektywnie regulować dopływ ciepła do ciała. Wiele osób zaskakuje fakt, że lepiej lekko nie dogrzać organizmu, niż go przegrzać, najbardziej dotyczy to małych dzieci i seniorów – te dwie grupy są mocno wrażliwe na skrajne temperatury i ciężko je znoszą. Była mowa o osobach, które do optymalnego samopoczucia potrzebują niewielkiej dawki ciepła; dla osób potrzebujących go bardziej i więcej fantastyczna będzie polarowa podpinka. Bardzo prosto można dopiąć ją do zasadniczej kurtki, a następnie – w zależności od potrzeb i od okoliczności – równie łatwo odpiąć i dołożyć do bagażu. Szczęśliwie walizki mają różne wielkości i pojemności, a podróżne plecaki są doposażone w specjalne pasy, dzięki którym można ją umieścić na zewnątrz plecaka, by mieć stały dostęp do niej.

Zaangażowanie w przygotowania, za każdym razem, powinno być takie samo, czyli możliwie największe i to niezależnie od długości i charakteru wyprawy. Jedyny czynnik, jaki powinien być uzależniony od czasu trwania wyjazdu, to wielkość zabieranego ekwipunku. Natomiast wyjątkowość podróżowania jest potęgowana także dzięki różnym porom roku. Jeśli ktoś lubi odwiedzać różne miejsca i robi to dość regularnie, to w każdej z lokalizacji może zastać inną porę roku, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia poznawanie świata. Każda pora ma swoje wady i zalety, co więcej – każda występuje w wariancie meteorologicznym, termicznym i oczywiście w kalendarzowym: te różnice w czasie są niewielkie, ale dobrze wiedzieć, że takowe występują. Każdy okres wymaga odpowiednio dopasowanej garderoby. Trzeba brać pod uwagę sezonowość. Polar damski na lato jest stosunkowo cienki i dość przewiewny – nie powinno to nikogo, w żaden sposób, zaskakiwać, gdyż letnie temperatury są wysokie, dzięki czemu utrzymanie komfortu termicznego jest bardzo proste. A nawet trzeba uważać, by się nie przegrzać i należy delikatnie, ale regularnie schładzać organizm, np. poprzez częste picie wody mineralnej, małymi łykami. Jeżeli chodzi o polar damski na zimę, to stawia się przed nim dużo większe wymagania, przecież znacznie trudniej jest walczyć z niskimi temperaturami. Powinien być odporny na przemoczenie.

Swoją uwagę warto skierować także na Hi-Tec polar. Produkuje go firma, która działa już od 1974 roku, a jej początki sięgają Wielkiej Brytanii, zaś siedziba mieści się w Amsterdamie. Tak długo trwająca działalność, absolutnie, nie jest kwestią przypadku, bo nikt tak skutecznie nie weryfikuje rynku, jak wymagający klienci. Marka Hi-Tec korzysta tylko z najtrwalszych materiałów i wykorzystuje najnowsze technologie. W swojej szerokiej ofercie ma m.in. polary damskie Hi-Tec. Nosi się je niezwykle wygodnie i w żaden sposób nie krępują ruchów. To zupełna prawda, że warto zawsze wspierać swoich, również gospodarczo. Prostym i skutecznym na to sposobem jest wyposażenie się w polar Elbrus. Można mieć tu pełną pewność uzyskania wysokiej jakości połączonej z nowoczesnym stylem. Dużo w tym prawdy, że cudze chwalicie, a swego nie znacie… Dla każdego kto nie jest sympatykiem kurtek ani tradycyjnych polarów, trafionym rozwiązaniem będzie bluza polarowa damska. Zachowuje swoje podstawowe funkcje i świetnie je spełnia, a przy tym jest pewnego rodzaju odmianą. Grupa kapitałowa Iguana polar damski również poleca. Niewątpliwie każdy powinien mieć ten rodzaj ubrania w swojej szafie. Jak się okazuje, polar jest i bardzo wdzięcznym, przyjemnym materiałem, a przy tym jest łatwo dostępny w wielu fasonach i kolorach. Nadaje się zarówno do totalnego odpoczynku, aktywnej rekreacji, jak i umiarkowanej działalności sportowej. Dzięki polarowi można być śmiało przygotowanym na wiele różnych okoliczności.

pixel